Săgeata Năvodari a învins la limită (1-0) pe Sportul Studențesc

883
Echipa de Liga a II-a Săgeata Năvodari și-a încheiat, vineri, stagiul de pregătire din București, cu o partidă de verificare în compania Sportului Studențesc. Disputat pe stadionul din Regie, meciul a fost câștigat de formația constănțeană, cu scorul de 1-0 (1-0), unicul gol al întâlnirii fiind marcat de golgheterul Seriei I, S. Chițu, în minutul 5, după o pasă a lui Jianu.
Săgeata Năvodari: Gordin, Petruș, Gheară, Fl. Popa, L. Turcu, Costachi, Boroștean, M. Gheor-ghe, Șicu, Chițu, Jianu. După pauză, antrenorul Aurel Șunda i-a mai trimis în teren pe Fl. Olteanu, C. Dinu, Goșa, Al. Vlad, V. Apostol, Dilbea, Olah și Vezan.
Cele două echipe se mai întâlniseră o dată săptămâna aceasta, Sportul câștigând cu 1-0 meciul de miercuri.