Săgeata Năvodari a scos un punct mare la Timișoara

95

Săgeata Năvodari a încheiat la egalitate, scor 1-1, partida susținută, sâmbătă, la Timișoara, în compania celor de la ACS Poli, meci contând pentru etapa a XXI-a a Ligii I la fotbal.
Chiar dacă a rămas în 10 oameni încă din min.31, când Silviu Pană a văzut cartonașul roșu după un fault comis asupra lui Popovici, Săgeata a deschis scorul în prelungirile primei reprize, prin Munteanu, care a trimis în poartă un balon centrat, din corner, de Vezan.
Timișoara a restabilit egalitatea în min. 55, prin golul lui Șeroni.
Săgeata Năvodari (antrenor, Cătălin Anghel): Panagopoulos, Achim (min. 72, Chiacu), Popa, Munteanu, Lopez, Johnson, Pană, Navarro, Vezan (min. 90+1, Tigoianu), Deletici (min. 73, Bărbulescu), Guerra.
v v v
Fosta campioană olimpică la gimnastică Simona Amânar, ambasadoarea Campaniei Help25, a dat lovitura de începere a meciului, în cadrul unei acțiuni de susținere a Programului de depistare precoce a cancerului la sân pentru femeile din Regiunea de Vest.