Săgeata Năvodari - Universitatea Cluj, scor 1-0, în Liga I

71

Formația Săgeata Năvodari a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a XXVI-a a Ligii I, informează Mediafax. Unicul gol al partidei a fost înscris de Vezan, în minutul 81, dintr-un penalti acordat de centralul Cătălin Popa pentru un fault în careu al lui Veselovsky la Guerra. Săgeata Năvodari: Panagopoulos - Peteleu, Popa, Munteanu, Lopez - Muzac, Johnson - Achim, V. Dinu (Vezan '45), Deletici (Iordache '63) - Guerra (Tudose '88). Antrenor: Cătălin Anghel. Universitatea Cluj: Veselovsky - Ciupe, Ninu, Abrudan, Gercaliu (Sauvadet '60) - Bucșă, Lungu - Boutadjine (Takacs '86), Kovacs (Machado '66), Târnăcop - Lemnaru. Antrenor: Mihai Teja. Cartonașe galbene: Deletici '49, Guerra '76, Peteleu '77 / Gercaliu '44, Bucșă '52, Boutadjine '70, Veselovsky '80, Târnăcop '83. Arbitri: Cătălin Popa (central) - Sebastian Gheorghe, Vladimir Urzicã (asistenți) - Sebastian Colțescu, Dragoș Istrate (adiționali) - Ionel Valentin Dumitru (rezervă). Observatori: Dan Berbecaru, Alexandru Rolea. La meci au asistat aproximativ 200 de spectatori. Înainte de startul partidei s-a ținut un minut de reculegere în memoria președintelui de onoare al CS Universitatea Craiova, Corneliu Andrei Stroe, care a decedat săptămâna trecută.