Play-off-ul Ligii Campionilor

Sampdoria a ratat grupele după ce a avut 3-0 până în minutul 90+3

1767
Hapoel Tel-Aviv, FC Basel, Partizan Belgrad, Sporting Braga și Werder Bremen sunt echipele care au obținut calificarea în grupele Ligii Campionilor la fotbal, în urma partidelor jucate marți seară în manșa secundă a play-off-ului.
Braga a produs surpriza, eliminând Sevilla, pe care a învins-o cu 4-3 în Spania, după ce câștigase și prima manșă, cu 1-0. De asemenea, Werder a pătruns în grupe după ce a fost condusă în Italia, de Sampdoria, cu 3-0 (scor la care erau calificați "macaronarii"), până în minutul 90+3. În al treilea minut suplimentar, echipa germană a înscris golul care a trimis meciul în prelungiri, unde a mai punctat o dată, obținând câștig de cauză cu scorul general de 5-4.
Iată rezultatele complete: Hapoel Tel-Aviv - FC Salzburg 1-1 (Zahavi 90+2 / Douglas da Silva 43 - autogol; 3-2 în tur), Șerif Tiraspol - FC Basel 0-3 (Streller 74, Frei 80, 87; 0-1), Anderlecht Bruxelles - Partizan Belgrad 2-2, 2-3 la loviturile de departajare (Lukaku 64, Gillet 71 / Cleo 15, 53; 2-2), Sevilla - Braga 3-4 (Luis Fabiano 60, Jesus Navas 84, Kanoute 90+1 / Matheus 31, Lima 58, 85, 90; 0-1), Sampdoria - Werder Bremen 3-2 după prelungiri (Pazzini 8, 13, Cassano 85 / Rosenberg 90+3, Pizzaro 100).
Aseară, s-au jucat restul partidelor din returul play-off-ului.