Satul Jocurilor Mării Negre 2010 va fi instalat în Mamaia

353
< 1 min citire
Zilele acestea, pe litoral, este așteptată o comisie a Agenției Naționale pentru Sport, care va stabili cu reprezentanții administrației locale detaliile proiectului de construcție a unei săli de sport multifuncționale și a unui bazin de natație, obiective necesare în vederea organizării ediției din 2010 a Jocurilor Mării Negre la Constanța.
"Este vorba despre un proiect de milioane de euro, semnat de guvernele țărilor riverane Mării Negre. Constanța a format deja comisia locală și a stabilit unde va fi amplasat complexul sportiv - pe actualul stadion de rugby al LPS-ului din «Badea Cârțan». În afară de sală și piscină, vor mai fi construite spații comerciale și parcări", a declarat directorul executiv al DSJ, Elena Frîncu.
Satul Jocurilor Mării Negre va fi instalat în stațiunea Mamaia, la competiție fiind așteptate 4.000 de persoane, dintre care 3.000 de sportivi.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole din aceeași secțiune

Pagina a fost generata in 0.0359 secunde