Selena SN Constanţa, înfrângeri pe linie în Liga I la fotbal feminin

123

Echipa Selena SN Constanţa a suferit un nou eşec sever, fiind învinsă, scor 1-5, de Heniu Prundu Bârgăului, într-o partidă contând pentru etapa a şaptea a Ligii I la fotbal feminin.

Bistriţencele au dominat categoric prima repriză, intrând cu avans decisiv pe tabelă, 4-0. După pauză, au mărit „ecartul”, 5-0, pentru ca, în min. 65, gazdele să reuşească golul de onoare, prin Andreea Ionaşcu.

Iată şi rezultatele înregistrate în celelalte partide ale rundei: Asociaţia Fotbal Fair-Play Bucureşti - Vasas Femina Odorhei 1-6, Carmen Bucureşti - Banat Girls 4-0, Universitatea Galaţi - Universitatea Alexandria 3-2.

Meciurile Universitatea Olimpia Cluj - ACS Fotbal Feminin Baia Mare şi Piroş Security Arad - Fortuna Becicherecu Mic nu s-au disputat, echipele din Baia Mare şi Arad având în lot fotbaliste infectate cu virusul Covid-19.

Selena SN (locul 11) şi Asociaţia Fotbal Fair-Play Bucureşti (locul 12) rămân singurele echipe din campionat fără niciun punct acumulat în actuala stagiune. În clasament, pe primul loc se află Universitatea Olimpia Cluj (18 p), urmată de Vasas Femina Odorhei (18 p) şi Fortuna Becicherecu Mic (15 p).

Etapa viitoare (sâmbătă, 7 noiembrie), Selena SN Constanţa va juca, pe teren propriu, cu Universitatea Olimpia Cluj.