Steaua a făcut spectacol cu Molde! 2-0 în grupa E a Ligii Europa

243

Formația Steaua București a învins, ieri seară, pe Arena Națională, cu scorul de 2-0 (2-0), echipa norvegiană Molde FK, într-un meci contând pentru etapa a treia a Ligii Europa și și-a consolidat poziția de lider în grupa E a competiției.

După numeroase ocazii, Steaua a deschis scorul în minutul 30, prin Chiricheș, care a trimis mingea în poartă cu o foarfecă.
Golul nr. 2 a urmat la scurt timp, Rusescu majorând avantajul echipei sale la doar două minute distanță.

Steaua București: Tătărușanu - Georgievski, Chiricheș, Szukala, Latovlevici - Pintilii (Bălan '63), Bourceanu - Chipciu, Rusescu (Ad. Popa '46), Tănase - Adi Rocha (M. Costea '55). Antrenor: Laurențiu Reghecampf.

Molde FK: Soderberg - Johansen, Steenslid, Odegard, Simonsen - Ekpo, Stamnestro, Hussain (Furu '90) - Gatt (Hestad '69), Angan, Hollingen (Camara '46). Antrenor: Ole Gunnar Solskjaer.

Arbitri: Laurent Duhamel (central) - Cyril Gringore, Christophe Capelli (asistenți) - Nicolas Rainville, Alexandre Castro (asistenți suplimentari) - Huseyin Ocak (rezervă) - toți Franța.

La partida de pe Arena Națională au asistat 43.651 de spectatori.

Etapa a IV-a (8 noiembrie): Molde FK - Steaua București și FC Copenhaga - VfB Stuttgart.