164
Tenis / Elena Gabriela Ruse, semifinalistă în turneul WTA de la Monastir, în proba de dublu - 1-1664972640.jpg

Perechea Elena Gabriela Ruse (România) / Viktoria Kuzmova (Slovacia) s-a calificat în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului WTA 250 de la Monastir (Tunisia), competiţie în care organizatorii oferă premii în valoare totală de 251.750 de dolari.

În partida din sferturi, disputată miercuri, 5 octombrie, românca şi partenera sa s-au impus, în două seturi, scor 6-2, 6-2, în faţa cuplului Emily Appleton (Marea Britanie) / Quinn Gleason (SUA), victorie conturată în doar 66 de minute.

Graţie accesului în semifinale, Elena Gabriela Ruse şi Viktoria Kuzmova şi-au asigurat un cec de 3.950 de dolari şi 110 puncte WTA la dublu.