Tenis / Horia Tecău, sfert-finalist în turneul ATP Masters de la Roma

728

Perechea Horia Tecău (România) / Kevin Krawietz (Germania) s-a calificat în sferturile de finală ale probei masculine de dublu din cadrul turneului ATP Masters 1.000 de la Roma (Italia), competiţie în care organizatorii oferă premii în valoare totală de 2.082.960 euro. Capi de serie nr. 8, tenismenul constănţean şi partenerul său i-au învins, în optimi, scor 6-3, 6-4, pe britanicii Liam Broady şi Andy Murray, după o partidă care a durat 69 de minute. Graţie acestui succes, Tecău şi Krawietz şi-au asigurat un cec de 16.250 de euro şi 180 de puncte ATP la dublu. Următorii lor adversari sunt John Peers (Australia) şi Michael Venus (Noua Zeelandă).