74
Tenis / Un tenisman din Constanța a luat 2.000 de euro pentru primul loc la Trofeul YST - tenisantonescu-1371206276.jpg

Tenismanul constănțean Vasile Antonescu (poziția 26 în clasamentul național de seniori), de la LPS-CSS Constanța, a câștigat, ieri, a doua ediție a Trofeului YST (categoria FRT 1), competiție desfășurată la Arenele BNR din București și dotată cu premii totale de 5.000 de euro.

În finală, Antonescu s-a impus, scor 6-2, 6-3, în fața lui Luca Tatomir (locul 18 - AS Tenis Club București).

Sportivul de la malul mării a fost răsplătit cu suma de 2.000 de euro, în timp ce Tatomir a primit 1.500 de euro.