323
1
UPDATE. HC Dobrogea se bate la Odorhei pentru un loc în semifinalele Cupei României - hcdobrogeasud33-1454089774.jpg

Sâmbătă, 30 ianuarie, sunt programate două dintre partidele contând pentru sferturile de finală ale Cupei României la handbal masculin.

Pentru constănțeni, tot interesul este captat de meciul de la Odorhei, unde, cu începere de la ora 18.00, adversare vor fi HC Odorhei și HC Dobrogea Sud, formația de la malul mării, care activează în divizia secundă, având ambiția de a înscrie în bătălia pentru trofeu.
Partida va fi arbitrată de brigada O. Fînață (Arad) / S. Hendrea (Maramureș); observator - V. Ionescu (București).

Tot sâmbătă, dar în Capitală, se mai joacă meciul CSM București - CS HC Adrian Petrea Reșița (ora 20.00, în direct la Digi Sport), iar cel de-al patrulea "sfert", Steaua București - CSM Ploiești se va desfășura luni, 1 februarie, de la ora 17.30, în direct la Digi Sport.
Prima echipă calificată în semifinalele Cupei României este AHC Dunărea Călărași, care, joi seară, s-a impus, cu scorul de 32-29, în fața celor de la Dinamo București. Interesant este că unicul meci din sferturi care nu este transmis la televizor este cel de la Odorhei…

fan
30 ianuarie 2016
hcm

E clar....astia vor sa ne mazilească... Cum vroia sechelariu la Bacău...cand nu s a dat meciul cu Faru la Tv ::))