745
Update / HC Dobrogea Sud a pierdut finala mică a Ligii Naționale. Stănescu a vrut să scoată echipa de pe teren - hcdobrogea-1496842500.jpg

UPDATE: Momente încinse pe final. Cu șase secunde înainte de finalul partidei, președintele-jucător al constănțenilor, Ionuț Rudi Stănescu le-a cerut colegilor săi să părăsească terenul în semn de protest pentru arbitrajul ostil de care a avut parte.

UPDATE: HC Dobrogea Sud a pierdut finala mică a Ligii Naționale, împotriva celor de la HC Potaissa Turda, scor 26-27 (17-13). Cu toate acestea, HC Dobrogea Sud va juca în următoarea ediție a Cupei EHF, a două competiție ca importanță a Europei.

UPDATE: In minutul 58, HC Dobrogea Sud și HC Potaissa Turda se află la egalitate, scor 26-26.

UPDATE: În minutul 42, HC Dobrogea Sud Constanța conduce pe HC Potaissa Turda cu 21-19.

UPDATE: HC Dobrogea Sud conduce la pauză la pauză, pe HC Potaissa Turda cu 17-13.

UPDATE: HC Dobrogea Sud conduce în minutul 20 cu scorul 13-8.

La această oră, HC Dobrogea Sud Constanța joacă la Turda, împotriva gazdelor de la HC Potaissa, în meciul trei din finala mică a Ligii Naționale, scorul general fiind 1-1. Cine se va impun astăzi va câștiga medaliile de bronz. Meciul este transmis, în direct, pe TVR 2.

În minutul 11, HC Dobrogea Sud Constanța conduce cu 10-7, după o serie de cinci goluri consecutive.