Viitorul - Callatis, remiză albă în amicalul de ieri

498
Divizionarele secunde FC Viitorul Constanța și Callatis Mangalia au susținut, ieri după-amiază, un meci de verificare. Întâlnirea s-a disputat pe unul din terenurile Academiei de Fotbal "Gheorghe Hagi" și s-a încheiat la egalitate, scor 0-0.
Conform site-ului Academiei Hagi, ambele echipe au aliniat jucătorii care au evoluat mai puțin sau chiar deloc pe par-cursul sezonului în curs. S-au jucat două reprize a câte 40 de minute.
FC Viitorul (antrenor, Cătălin Anghel): Buzbuchi (min. 41, Șerban), Cureteu (min. 55, Paraschivoiu),Țîru (min. 41, Puțanu), Cotigă, Mitache, Panait (min. 41, Nikolov), Muscă (min. 41, Vasile), Cârstocea (min. 41, Luiz Carlos), Iancu, Hertu (min. 41, Gavra), Călințaru.
Callatis Mangalia (antrenor, Mugurel Cornățeanu): Dragne (min. 41, Marin), Samson, Floricel, Achim, Miron, Sofrone, Tudose, Bîrbora (min. 41, Cobzariu), Kamara, Ungureanu, Doicaru.