Viitorul, doar remiză (2-2) cu Gloria Buzău

382
Surpriză, vineri, la Ovidiu, unde FC Viitorul a fost ținută în șah de Gloria Buzău, într-o partidă contând pentru etapa a cincea a Ligii a II-a la fotbal, Seria I.
Oaspeții au făcut o primă repriză foarte bună, conducând la pauză cu 2-0, grație "dublei" lui Câmpeanu (min. 11 și 19). În repriza secundă, Viitorul a redus mai întâi din diferență în min. 57, când, după un corner executat de Cristocea, Bejan a reluat balonul cu capul în bară, apoi Rusu a găsit calea spre gol. Cu opt minute înainte de final, același Rusu a restabilit egalitatea, cu un șut din inte-riorul careului.
S-a terminat 2-2 și constănțenii scapă printre degete două puncte mari.
Antrenorul Viitorului, Cătălin Anghel, a folosit următoarea formulă: Costea, Ninu, Turcu (min. 41, Benzar), Bejan, Onicaș, Larie, Albu, Lazăr, Cristocea (cpt.) (min. 75, Călințaru), Rusu, Simion (min. 62, Hertu).