Viitorul, remiză albă cu Gaz Metan CFR Craiova

409

Divizionara secundă Viitorul Constanța a încheiat la egalitate, 0-0, meciul amical de ieri după-amiază, jucat pe stadionul Metrom din Brașov cu Gaz Metan CFR Craiova (Liga a II-a). Pentru Viitorul au evoluat: Costea (46 Buzbuchi) - Ninu (46 I. Călin), Larie (46 Nazâru), Păcuraru (46 Aldea), Asan (30 Turcu; 70 Mitache) - Lazăr (46 Cureteu), Onicaș (46 Muscă), Chirilă (46 Iancu) - Albu (46 Nicola; 75 Sin), V. Rusu (46 Hertu), Călințaru (46 Chițu).

Antrenorul constănțean Cătălin Anghel nu i-a putut folosi pe Cristocea, Pantelie și Lupu (accidentați), dar nici pe Tudorache, învoit pentru a susține examenul de admitere la facultate. Viitorul își va încheia stagiul de pregătire de la Săcele mâine, dar, înaintea revenirii la Constanța, echipa va participa, la Tărlungeni, de la ora 10, la un triunghiular, alături de gazdele de la Unirea Tărlungeni și de Astra II. Reprizele vor avea câte 60 de minute.