Volei / Cadetele de la CS Medgidia, victorie muncită din greu în partida cu ACS Brăila

109
Volei / Cadetele de la CS Medgidia, victorie muncită din greu în partida cu ACS Brăila - 26006244535215159279735578832395-1637592500.jpg

Echipa feminină de volei-cadete CS Medgidia a învins, cu scorul de 3-0, pe ACS Brăila, după un meci din Campionatul Naţional, pe care l-au muncit până la ultimul punct.

Deși au câștigat în minimum de seturi, tinerele jucătoare antrenate de Elena Nanu au avut de tras pentru a ajunge la victorie. După setul întâi, care s-a încheiat cu 25-19, în actul al doilea, voleibalistele au revenit în joc, după ce Brăila a condus cu 9-1. În final, au reușit să-l câștige cu același scor de 25-19.

Ultimul set a fost cel mai disputat, însă Medgidia a vrut să încheie socotelile și a tranșat victoria cu 3-0, după ce s-a impus cu 25-22.