Joi, 25 Iunie 2026

Cinci traficanți de droguri au fost arestați după ce au vândut canabis și cocaină

de Antonia IVAN Joi, 25 Iunie 2026 23 < 1 min citire
Cinci traficanți de droguri au fost arestați după ce au vândut canabis și cocaină
Cinci persoane cu vârste cuprinse între 21 și 47 de ani au fost arestate preventiv pentru 30 de zile într-un dosar de trafic de droguri și substanțe psihoactive. Anchetatorii susțin că suspecții au vândut în mod repetat canabis, cocaină și N-Etilpentedronă, în schimbul unor sume cuprinse între 150 și 2.390 de lei.
Potrivit anchetei, activitatea infracțională s-ar fi desfășurat pe parcursul anului 2026, iar în unele cazuri membrii grupării ar fi colaborat între ei, unii având rol de furnizori pentru ceilalți. Drogurile erau procurate pentru a fi revândute către consumatori.
În timpul cercetărilor, polițiștii și procurorii au indisponibilizat peste 160 de grame de droguri și produse cu efect psihoactiv. De asemenea, în urma celor nouă percheziții efectuate au fost descoperite 44 de plante de canabis, substanțe vegetale și pulverulente, cântare de precizie, grindere și alte probe relevante pentru dosar.
Cei cinci suspecți au fost reținuți de procurorii DIICOT, iar ulterior instanța a dispus arestarea lor preventivă pentru 30 de zile, conform news.ro.
Taguri
Articolul anterior Dezinsecție în toate cartierele din Constanța. Intervențiile au loc în această seară și mâine
Articolul următor Baza Mihail Kogălniceanu, centrul unor exerciții aeriene NATO

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei