Joi, 04 Iunie 2026

Descoperire macabră în stațiunea Mamaia

de Florentina BOZÎNTAN Vineri, 28 Octombrie 2011 1269 < 1 min citire
Un om al străzii, a intrat, ieri dimineață, panicat, în hotelul Parc din stațiunea Mamaia, pentru a semnala că a găsit, în clădirea dezafectată de vizavi de unitatea hotelieră, un cadavru în putrefacție. Oamenii legii ajunși la fața locului au găsit mai multe pete de sânge pe treptele din fața clădirii, iar înăuntru, cadavrul unui bărbat ce murise de trei sau patru zile. Autopsia a scos la iveală, însă, că decesul a survenit în urma unei afecțiuni pulmonare; cât privește petele de sânge, anchetatorii spun că bărbatul a suferit de epistaxis (i-a curs sânge din nas).
În urma verificărilor s-a stabilit că bărbatul se numea Octav Băncilă, avea 55 de ani, era om al străzii și cel mai probabil se aciuase în clădirea respectivă pentru a se adăposti de frig.
Ironia face că, în urmă cu doi ani, în aceeași clădire, a fost omorât un tânăr de 19 ani, cu 13 lovituri de cuțit și două de topor. Cadavrul a fost găsit la vreo trei săptămâni de la deces.
Taguri
Articolul anterior Etnobotanice vândute în poarta liceului din Năvodari
Articolul următor Travestit, cu pasiune pentru polițiștii rutieri

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei