O fetiță în vârstă de doi ani a ajuns la spital, vineri, după ce a căzut de la etajul al doilea al unui imobil. Din fericire, potrivit polițiștilor, copilul este în afara oricărui pericol.
- Publicitate -
Impactul a fost atenuat de o copertină
Autoritățile au fost alertate printr-un apel la 112, în jurul orei 11:20. La fața locului au intervenit polițiști și un echipaj medical, care i-au acordat primul ajutor fetiței și au transportat-o la spital pentru investigații suplimentare.
Primele cercetări arată că micuța ar fi căzut pe geamul apartamentului situat la etajul al doilea al blocului. Impactul a fost diminuat de o copertină aflată la etajul întâi, ceea ce a redus gravitatea leziunilor.
Polițiștii continuă cercetările
Oamenii legii efectuează verificări pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs incidentul și în ce împrejurări a ajuns copilul să cadă de la etaj, scrie observatornews.ro.