Președintele Traian Băsescu a ajuns, vineri, în jurul orei 14.00, în stațiunea Covasna, fiind cazat în vila de protocol unde a petrecut anul trecut, în luna august, mai bine de o săptămână.
- Publicitate -
Directorul Hotelului Bradu, aflat în apropierea vilei, Balhuc Victor, a declarat, pentru NewsIn, că președintele este însoțit de soția sa, Maria și că este posibil să rămână în Covasna o săptămână, fiind o vizită privată.
Anul trecut, Traian Băsescu a fost cazat în vila de portocol din Covasna timp de peste o săptămână. El a vizitat atunci Spitalul de Cardiologie din stațiune și a participat la Zilele comunei Comandău. Băsescu s-a întâlnit în vară și cu autoritățile din Covasna și Harghita, cu care a discutat diferite probleme. Șeful statului s-a arătat încântat de frumusețile zonei, dar a și acuzat lipsa infrastructurii.