Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Deținuții de la Poarta Albă participă la referendum

de Carmen MOCANU Sâmbătă, 05 Noiembrie 2011 493 < 1 min citire
Deținuții de la Poarta Albă participă la referendum
În cursul zilei de astăzi, la Penitenciarul Poarta Albă și Secția exterioară Valu lui Traian se va desfășura referendumul județean în vederea consultării cetățenilor cu domiciliul stabil în județul Constanța, cu privire la problema desființării unității administrativ – teritoriale Județul Constanța.
Drept urmare, dintr-un total de 735 persoane private de libertate cetățeni români cu domiciliul stabil în județul Constanța, au fost identificate 622 persoane cu drept de vot, dintre care și-au exprimat intenția de vot 455 de persoane.
Referendumul se va desfășura începând cu ora 9.00, atât la Penitenciarul Poarta Albă cât și la Secția exterioară Valu lui Traian, în locații special amenajate din incinta locurilor de deținere, unde vor fi instalate urnele mobile.
Taguri
Articolul anterior Accident rutier în Mamaia / Șoferul era beat
Articolul următor Spectacol organizat de UDTTMR Medgidia pentru deținuții musulmani de la Poarta Albă

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Politică-Administrație

Ultima oră

Titlurile zilei