Duminică, 07 Iunie 2026

A fost cutremur, în această după-amiază! Ce magnitudine a avut seismul

de Alina DRACOPOL Miercuri, 12 Iulie 2023 377 28 sec citire
A fost cutremur, în această după-amiază! Ce magnitudine a avut seismul
Un cutremur slab cu magnitudinea 3,6 pe Richer s-a produs miercuri după-amiaza, la ora locală 12:12, în zona seismică Vrancea, judeţul Vrancea, arată informaţiile publicate de Institutul Naţional de Cercetare - Dezvoltare pentru Fizica Pământului (INCDFP).
Seismul s-a înregistrat la o adâncime de 129,9 de kilometri în apropierea următoarelor oraşe: 42 km vest de Focşani, 58 km nord de Buzău, 71 km est de Sfântu-Gheorghe, 81 km est de Braşov şi 92 km nord-est de Ploieşti.
În luna iulie, în România au avut loc opt cutremure, cu magnitudini între 2 şi 4,1 pe Richter.
Taguri
Articolul anterior Poliţiştilor nu le-a mirosit a bine! Parfumuri contrafăcute, vândute la Constanţa! Marfa a fost confiscată
Articolul următor Poliţia Constanţa cere sprijinul populaţiei: "Dacă aţi văzut această fată, sunaţi la 112!"

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Social

Ultima oră

Titlurile zilei