Duminică, 07 Iunie 2026

Hristu Uzun a revenit la conducerea Administraţiei Bazinale de Apă Dobrogea Litoral

de Andreea PERHAIȚĂ Marţi, 08 Martie 2022 426 26 sec citire
Hristu Uzun a revenit la conducerea Administraţiei Bazinale de Apă Dobrogea Litoral
Hristu Uzun a revenit, începând de săptămâna aceasta, la conducerea Administraţiei Bazinale de Apă Dobrogea Litoral. Acesta îl înlocuieşte pe Paul Cononov, care a fost numit director general al ABADL în luna iunie 2021.
Hristu Uzun, membru PSD, a condus anterior instituţia ABADL, coordonând etapa întâi a proiectului de stopare a eroziunii costiere. În anul 2020, acesta a fost înlocuit de PNL-istul Bogdan Bola. După ce Bogdan Bola a devenit deputat, postul a fost ocupat temporar de Adrian Chera, director al Serviciului de exploatare lucrări tehnice în cadrul ABADL.
Taguri
Articolul anterior Euro plătește prețul războiului din Ucraina
Articolul următor Trupul neînsuflețit al arheologului Constantin Chera este depus la Muzeul de Istorie

Comentează știrea

Ion
8 martie 2022
HOTI

O UZUN nu era si la FISC? Astia toti sunt lasati sa-si faca de cap cu societatea asta???

Titi
8 martie 2022
directori

Toti directori din Constanta sunt mache .Romani nu au fata de directiri .Astia se trag unii pe altii si nu lasa nici-un post la romani .Ori fii ei asa de destepti s-au e vorba de alceva pe dedesupt ?

Alte știri din sectiunea Social

Ultima oră

Titlurile zilei