Vineri, 05 Iunie 2026

Mai multe localităţi din judeţ, fără curent electric

de Andreea PERHAIȚĂ Luni, 04 Octombrie 2021 235 < 1 min citire
Mai multe localităţi din judeţ, fără curent electric
E-Distribuţie Dobrogea a redus pe cât posibil numărul întreruperilor programate pentru buna administrare și funcționare a rețelei de distribuție a energiei electrice, pentru a minimiza disconfortul clienților. Lucrările au fost reduse la cele care sunt necesare.
Săptămâna aceasta, sunt realizate unele lucrări pentru a asigura capacitatea rețelei de a funcționa și alimenta clienții în bune condiții. Luni, 5 octombrie, între orele 8.30 şi 16.30, sunt afectaţi consumatorii din localitatea Agigea, de pe străzile Dumitru Paciurea, Bujorului, Paltinului, Teilor, Castanilor, Gorunului, Şoseaua Constanţei, Trandafirului, Ion Voicu, Primăria Agigea, Traian Vuia, Octavian Goga, Lucian Blaga, Victor Vîlcovici, Nalbei, Frunzei, Aurel Vlaicu şi Nicolae Iorga.
De asemenea, între orele 9.00 şi 17.00, sunt anunţate întreruperi în localitatea Băneasa, pe DN3, pe tronsonul delimitat de strada Stadionului, până la ieşire din localitatea Ostrov, pe străzile Nucilor, Stadionului, Cişemelelor, Teilor, Salcâmului, Duzilor, Plopilor, Stejarului şi Fagului. În acelaşi interval, se va opri curentul în localitatea Fântânele şi în localitatea Băneasa, pe strada Teilor, precum şi în localitatea Mihail Kogălniceanu, la Grup Social Ceres. 
Taguri
Articolul anterior Când soare, când nori, zilele acestea, la malul mării
Articolul următor A murit un mare interpret de muzică populară

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Social

Ultima oră

Titlurile zilei