Luni, 08 Iunie 2026

Ministerul Afacerilor Externe revine cu precizări: La bordul navei "Davide B" nu au fost cetăţeni români

de Cuget Liber Sâmbătă, 13 Martie 2021 297 < 1 min citire
Ministerul Afacerilor Externe revine cu precizări: La bordul navei "Davide B" nu au fost cetăţeni români
La bordul navei "Davide B", unde au avut loc răpiri, în largul coastelor statului Benin, nu au fost cetăţeni români, informează Ministerul Afacerilor Externe (MAE).
"Celula de Criză interinstituţională, convocată de către ministrul Afacerilor Externe, Bogdan Aurescu, a efectuat în regim de urgenţă o serie de demersuri complexe pe mai multe canale pentru verificarea situaţiei, confirmarea informaţiilor referitoare la cetăţenia şi identitatea persoanelor potenţial implicate şi întreprinderea acţiunilor necesare în astfel de cazuri", arată reprezentanţii ministerului.
Conform datelor şi informaţiilor obţinute, MAE precizează că la bordul navei menţionate nu s-au aflat cetăţeni români. Prin urmare, nu au existat cetăţeni români victime ale unei acţiuni de răpire de persoane.
Taguri
Articolul anterior A fost publicat calendarul înscrierii în clasa pregătitoare pentru anul 2021-2022
Articolul următor O nouă mutație a coronavirusului a fost identificată în Brazilia

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Social

Ultima oră

Titlurile zilei