Duminică, 07 Iunie 2026

Nicolae Robu a ajuns în presa internațională, după ce a tăiat cablurile din oraș

de Cuget Liber Joi, 21 Martie 2019 273 < 1 min citire
Nicolae Robu a ajuns în presa internațională, după ce a tăiat cablurile din oraș
Decizia lui Nicolae Robu de a tăia cablurile din oraș, lăsând o parte din orașului Timișoara fără internet, a atras atenția presei internaționale.
Euronews a realizat un material amplu pe acest subiect, titrând "Un primar din România a tăiat cablurile de internet în urma unei dispute cu firmele de telecomunicații". Jurnaliștii scriu că primarul a lăsat școlile fără internet chiar în timpul simulării examenului de bacalaureat.
"Nicolae Robu, primarul orașului Timișoara, din vestul țării, a acționat în urma unei dispute cu furnizorii de telecomunicații. El a tăiat cablurile suspendate din centrul orașului, după ce operatorii i-au ignorat în repetate rânduri cererile de a le muta în subteran", scrie pe site-ul cunoscutei televiziuni. 
Taguri
Articolul anterior Masacrul de la Christchurch: Noua Zeelandă a interzis armele semiautomate și puștile de asalt. În țară se află peste 1,5 milioane arme
Articolul următor Ajutoare de stat pentru fermierii din sectorul vegetal și animal

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Social

Ultima oră

Titlurile zilei