Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Atacantul Hakim Abdallah, suspendat şase meciuri de Comisia de Disciplină a FRF

de Mircea GHIȚĂ Miercuri, 01 Mai 2024 192 < 1 min citire
Atacantul Hakim Abdallah, suspendat şase meciuri de Comisia de Disciplină a FRF
Atacantul Hakim Djamel Abdallah, de la Dinamo Bucureşti, a fost suspendat şase meciuri şi amendat cu 10.000 de lei de Comisia de Disciplină a Federaţiei Române de Fotbal, în şedinţa sa, pentru cartonaşul roşu primit la meciul cu FC Botoşani.
AFC Botoşani vs. SC Dinamo 1948 SA - Eliminare Abdallah Hakim Djamel (oaspeţi) - În temeiul art. 63.1.a, raportat la art. 63.2.4.a teza a II-a din RD, se sancţionează jucătorul cu suspendare pentru şase meciuri şi penalitate sportivă de 10.000 lei", se arată în comunicatul, publicat pe site-ul LPF.
Abdallah a primit cartonaşul roşu în finalul primei reprize (45+9) a meciului dintre FC Botoşani şi Dinamo (2-1), din etapa a şasea a fazei play-out a Superligii de fotbal, pentru lovitură cu gheata în capul lui Romario Benzar, care a părăsit terenul sângerând şi cu guler cervical, cu ambulanţa.
Taguri
Articolul anterior Administraţia locală din Murfatlar are în plan crearea unei păduri urbane
Articolul următor Performanţă uriaşă pentru triatloniştii de la CSM Constanţa. Carol Popa a spulberat tot

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei