Vineri, 26 Iunie 2026

Doi sportivi de la CS Farul, pe podium la Campionatul Național de spadă

de Mircea GHIȚĂ Vineri, 26 Iunie 2026 25 < 1 min citire
Doi sportivi de la CS Farul, pe podium la Campionatul Național de spadă
Clubul Sportiv Farul Constanța a participat la Campionatul Național de spadă pentru copii, competiție în cadrul căreia doi dintre micii sportivi ai clubului au urcat pe podium, încununând astfel munca depusă la antrenamente.
La categoria U11, David Ristea a cucerit medalia de argint, iar la categoria U9, Albert Busla a încheiat, de asemenea, pe locul al doilea, obținând medalia de argint.
CS Farul Constanța a mai fost reprezentat de alți trei sportivi la Campionatul Național de spadă pentru copii. La categoria U9, Ștefan Ulmeanu s-a clasat pe locul 21, Ines Balaș a ocupat locul 10, iar Sofia Balaș a încheiat competiția pe locul 27.
Micii sportivi de la CS Farul Constanța sunt pregătiți de antrenoarea Mihaela Ion, rezultatele obținute confirmând progresul și munca desfășurată în cadrul secției de spadă a clubului.
Taguri
Articolul anterior Firmele care angajează elevi și studenți pe timpul verii pot primi bani de la stat
Articolul următor Jaf într-un bar de pe plajă. Doi tineri vor fi aduși în fața instanței

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei