Doi polițiști, concediați după ce nu au intervenit la un jaf pentru că jucau Pokémon Go, în Los Angeles

198
< 1 min citire
Doi polițiști, concediați după ce nu au intervenit la un jaf pentru că jucau Pokémon Go, în Los Angeles - pokemonjg-1641919591.jpg
Doi ofițeri de poliție din Los Angeles au fost concediați pentru că au urmărit Pokémoni în loc de tâlhari. Cei doi nu au răspuns unui apel pentru o intervenție la un jaf din apropierea locului în care se aflau, pentru că se jucau.Louis Lozano și Eric Mitchell se aflau în patrulare când magazinul universal Macy's a fost jefuit. Incidentul s-a petrecut pe 15 aprilie 2017.
Potrivit Antena3.ro povestea celor doi a ieșit la iveală recent, după ce au fost făcute publice documentele instanței care a judecat cazul.
Un alt ofițer, căpitanul Davenport, a auzit și el apelul cu privire la jaful care avea loc din apropiere. Polițistul s-a îndreptat către locul cu pricina și a putut vedea și o altă mașină de poliție parcată pe o alee din apropiere, arată documentele instanței.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0382 secunde