USL cedează: Băsescu va reprezenta România la Consiliul European de la sfârșitul lunii

253
1
21 sec citire
Ministrul de Externe, Titus Corlățean, a declarat, ieri, că președintele Traian Băsescu va reprezenta România la Consiliul European programat pentru sfârșitul lunii, potrivit deciziei Curții Constituționale.
"Agenda viitorului Consiliu European e una preponderent economică, ceea ce presupune prerogativele Guvernului. La noi Curtea Constituțională a decis că președintele e singurul mandatat să reprezinte România la Consiliul European. În consecință, președintele va fi cel care va reprezenta România", a susținut șeful Diplomației române.

Comentează știrea

europenistul
6 septembrie 2012
sfarsitul lui ponta

Nici vorba de cedare.Ponta s-a compromis in asa hal, incat nu-l va accepta nimeni la discutii.Oricum,Ponta se pricepe la economie ca porcul la portocale,in aceeasi masura ca Corlateanu la externe.

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0332 secunde