Atemi Karate, fără frică la Cupa României

410
Clubul Atemi Karate din Constanța a cucerit 7 medalii la Cupa României WKC, competiție care a avut loc la Sala Sporturilor din Pitești și care a reunit aproximativ 500 de luptători. Concursul s-a desfășurat la individual și pe echipe, fiind deschis sportivilor legitimați din toate categoriile de vârstă.

Constănțenii au obținut următoarele rezultate: Kata: Ștefania Patsomitis - locul II (cat. 11-12 ani), Teodora Fuduli - locul III (cat. 9-10 ani), Georgiana Nechita - locul III (cat. 15-17 ani), Mihai Fuduli - locul III (cat. 13 - 14 ani), Adela Borcănea - locul IV (cat. -7 ani), Theodor Mușat Hristodoresu - locul IV (cat. 11-12 ani), Alexandra Leu - locul V (cat. 7-8 ani); Kumite: Ștefania Patsomitis - locul II (cat. 11-12 ani, -1.50 m), Andrei Mușat Hristodorescu - locul II (cat. 13-14 ani, +1.65 m), Georgiana Nechita - locul III (cat. -50 kg, 15-17 ani) și Andrei Pascu - locul al V-lea (13-14 ani, +1.65 m).

Tot la Kumite, grupa formată din Andrei Mușat Hristodorescu, Mihai Fuduli și Robert Cîmpean a obținut locul al IV-lea (cat. 13-14 ani) la echipe rotativ.