Baschet / Virusul Covid-19 mai face o victimă. Ce echipă ratează Cupa României
131
Articole de la același autor
Antrenorul Viorel Filimon, internat la Spitalul Municipal. E infectat cu virusul Covid-19!
28 Octombrie 2020
HC Dobrogea Sud, eliminată din European League după un meci dramatic!
30 Septembrie 2020
Rugby / Când începe Turneul celor Şase Naţiuni, ediţia din 2021
30 Septembrie 2020
Atleţii veterani, pe podium la Campionatul Naţional
30 Septembrie 2020
După testările anti-coronavirus efectuate cu 48 ore înainte a intra în „bula” de la Satu Mare, gruparea ACS KSE Târgu Secuiesc a avut două rezultate pozitive, iar Direcţia de Sănătate Publică (DSP) Covasna nu şi-a dat acordul ca echipa de baschet să se deplaseze la turneul de Cupa României de la Satu Mare.
În aceste condiţii, gruparea covăsneană va pierde cele trei jocuri pe care urma să le dispute la turneul de la Satu Mare cu 0-2, urmând să primească punct în clasamentul grupei.
Celelalte jocuri din cadrul turneelor de la Bucureşti şi Satu Mare se vor desfăşura conform programului iniţial şi vor fi transmise pe canalul de YouTube FRB TV.
Reamintim că turneele preliminare din Cupa României la baschet feminin au fost reprogramate și se vor desfășura în perioada 2-4 noiembrie 2020.
Meciurile din Grupa A se vor disputa la Satu Mare, iar cele din Grupa B, la Arena de Baschet FRB din Bucureşti.
Iată şi componenţa celor două grupe:
Grupa A: CSM Satu Mare, Agronomia București, ACS KSE Tg. Secuiesc, CSM Alexandria;
Grupa B: Baschet Arad, CSTBv Olimpia CSU Brașov, Phoenix CSU Simona Halep Constanța, Universitatea Cluj-Napoca.
Foto: baschet.ro
În aceste condiţii, gruparea covăsneană va pierde cele trei jocuri pe care urma să le dispute la turneul de la Satu Mare cu 0-2, urmând să primească punct în clasamentul grupei.
Celelalte jocuri din cadrul turneelor de la Bucureşti şi Satu Mare se vor desfăşura conform programului iniţial şi vor fi transmise pe canalul de YouTube FRB TV.
Reamintim că turneele preliminare din Cupa României la baschet feminin au fost reprogramate și se vor desfășura în perioada 2-4 noiembrie 2020.
Meciurile din Grupa A se vor disputa la Satu Mare, iar cele din Grupa B, la Arena de Baschet FRB din Bucureşti.
Iată şi componenţa celor două grupe:
Grupa A: CSM Satu Mare, Agronomia București, ACS KSE Tg. Secuiesc, CSM Alexandria;
Grupa B: Baschet Arad, CSTBv Olimpia CSU Brașov, Phoenix CSU Simona Halep Constanța, Universitatea Cluj-Napoca.
Foto: baschet.ro
Comentează știrea
Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Articole pe aceeași temă
Miercuri, 28 Octombrie 2020
Joi, 22 Octombrie 2020
Joi, 22 Octombrie 2020
Duminică, 18 Octombrie 2020
Vineri, 16 Octombrie 2020
Joi, 15 Octombrie 2020
Marţi, 13 Octombrie 2020
Vineri, 02 Octombrie 2020
Vineri, 02 Octombrie 2020
Luni, 28 Septembrie 2020