Callatis Mangalia, cu tolba goală de la Buzău

370
În ciuda faptului că își dorea să obțină cel puțin un rezultat de egalitate la Buzău, Callatis Mangalia a fost nevoită să se recunoască învinsă (2-3) în partida din deplasare, cu Gloria, din etapa secundă a Ligii a II-a la fotbal.

Gazdele au deschis scorul încă din min. 9, prin Ad. Câmpeanu, iar șase minute mai târziu, același jucător a deviat cu capul în propria poartă, restabilind egalitatea. Până la pauză, Gloria a mai marcat de două ori, 3-1, iar în repriza a doua, Callatis a reușit doar să mai reducă din diferență, prin golul lui Iordache, din min. 68.

Scor final, 3-2 pentru Gloria, iar echipa antrenată de Marin Barbu rămâne fără punct în actuala stagiune.

Callatis Mangalia: Dragne, Floricel, Răvoiu, Damian, Miron, Bardu, Cojenel, Bolat, Sofronie, Iordache, Calagi