Gala de kick-boxing „Cezar Fight Championship”

Centuri şi medalii adjudecate de sportivii de la CS Medgidia

180

Toţi cei patru sportivi de la secţia de kick-boxing a CS Medgidia care au participat la turneul „Cezar Fight Championship” de la Suceava, o gală dedicată amatorilor, însă cu multe ambiţii şi orgolii pe ring, au urcat pe podium, reuşind să se întoarcă acasă cu medalii de aur şi argint.

Sportivii pregătiţi de Robert Manicu au făcut senzaţie, arătând celor prezenţi că Medgidia este o nucă tare la kick-boxing la nivel naţional.

Astfel, la categoria -35 kg amatori, David Panait s-a clasat pe primul loc, performanţă reuşită şi de Robert Cîju, la secţiunea Semipro, categoria -91 kg, iar victoria sa este cu atât mai preţioasă cu cât, în lupta pentru centură, constănţeanul s-a impus în faţa unui adversar cu şapte ani mai mare.

Daniel Cămara şi-a adjudecat medalia de argint la categoria -55 kg amatori, iar la Semipro, categoria -75 kg, Fabian Popa a reuşit să urce tot pe a doua treaptă a podiumului în Piramida de 4, după ce a pierdut în extra-round, în marea finală.