Constanța va fi, în premieră, gazda unei competiții de bob

257
< 1 min citire
Constanța va fi, în premieră, gazda unei competiții de bob - constantabob-1439397979.jpg
Duminică, pentru prima dată în orașul nostru, se va desfășura Campionatul de împins bobul pe rotile - Cupa Brick. Competiția va avea loc la ora 15.00, în parcarea magazinului.
Înscrierile sunt deschise până sâmbătă și se poate înscrie oricine dorește. Formularul de participare se completează la ghișeul de informații al magazinului.
Sunt așteptate aproximativ 25 de echipe participante, printre care și echipajul de bob feminin al României, format din Andreea Grecu și Maria Constantin, câștigătoarele Cupei Europei.
Anul viitor, la Mamaia, va avea loc Campionatul Mondial de starturi pentru bob cu rotile, competiție organizată în premieră de țara noastră.
"Îi așteptăm pe constănțeni să fie vină să vadă un adevărat spectacol. Este pentru prima dată în orașul nostru când organizăm un astfel de concurs, iar acesta reprezintă un preludiu înaintea Mondialelor de anul viitor", a declarat prof. Paul Neagu, antrenorul echipajului de bob feminin al României. 

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0414 secunde