Divizia Națională de rugby - seniori

CS Năvodari, final în forță cu Bucovina Suceava

146

CS Năvodari a contabilizat o nouă victorie în Divizia Națională de rugby - seniori: 32-9, sâmbătă, pe teren propriu, cu Bucovina Suceava, trupa de la malul mării îmbogățindu-și cu cinci puncte zestrea din clasament, unde ocupă locul trei.

Oaspeții și-au vândut scump pielea și conduceau în debutul reprizei secunde cu 9-0, Scolobiuc transformând trei lovituri de penalitate. Perju a dat semnalul revenirii în joc a năvodarenilor cu un eseu marcat în minutul 51, după care Trandafir a întors rezultatul, izbutind o transformare și două lovituri de pedeapsă, 13-9. Doi jucători intrați de pe banca de rezerve au făcut diferența pe final: Grigoraș, cu o "dublă", și Dumitru au marcat eseurile grație cărora CS Năvodari a luat și punctul bonus ofensiv, Trandafir trecându-și în cont două transformări.

În următoarea etapă, CS Năvodari va juca, în deplasare, cu RCM Galați.