"Cuget Liber", medalie de argint la Cupa Presei

147

Cea de XIV-a ediție a Cupei Presei la tenis de masă și-a desemnat, ieri, la Complexul Cleopatra din Mamaia, câștigătorul în proba de simplu masculin, la capătul multor partide extrem de disputate.

Din păcate, prezența la acest turneu nu a fost una numeroasă, cum se obișnuia în alți ani. Profitând de absența multiplului campion Robert Bak (Cuget Liber), a finalistului ediției trecute, Paul Alexe (Litoral TV), sau a campionului de la dublu Sorin Mihalache (Cuget Liber), Adrian Lungu (Telegraf) și-a adjudecat cununa cu lauri, după ce l-a învins, în finală, scor 3-0, pe Mihai Cheleș (Cuget Liber), luându-și astfel revanșa după înfrângerea din grupă.

În finala mică s-a impus Cătălin Donose (Radio Constanța), care l-a depășit pe Ionuț Coman (Telegraf), scor 3-0.

Astăzi, începând cu ora 10.00, tot la Complexul "Cleopatra", sunt programate competițiile de simplu feminin și dublu masculin, după care va avea loc festivitatea de premiere.

Turneul este organizat de către Asociația Jurnaliștilor de Sport din Constanța, Cora City, Radio Constanța și Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Constanța.