Cupa României la rugby. RCJ Farul a încheiat grupa cu o victorie în fața CS Năvodari

209

RCJ Farul a dispus de CS Năvodari, în ultima etapă a Grupei Dobrogea, în Cupa României la rugby. Meciul disputat, sâmbătă, pe stadionul "Mihail Naca" din Constanța și s-a încheiat cu scorul de 79-3 pentru gazde. În prima repriză, "marinarii" au reușit să marcheze șase eseuri, dintre care patru transformate, timp în care CS Năvodari nu a înscris niciun punct. În partea secundă, Farul a continuat să adune puncte pe tabelă, având în total 13 eseuri marcate. Cu câteva minute înainte de final, CS Năvodari și-a trecut în dreptul său punctele de onoare, printr-o lovitură de pedeapsă reușită de Trandafir. RCJ Farul a încheiat grupa pe al doilea loc și se pregătește de sferturile de finală, unde va disputa un meci cu câștigătoarea Grupei Muntenia, Dinamo București.