246
David Popovici, o nouă medalie de aur la Campionatul Naţional de înot în bazin scurt de la Otopeni - pop-1668190439.jpg
David Popovici, cel mai rapid înotător de pe planetă a câştigat, vineri, încă o medalie de aur la Campionatul Naţional în bazin scurt, competiţie care s-a desfăşurat la Otopeni, unde s-a impus în proba de 200 m liber, potrivit RomâniaTV

David Popovici a câştigat proba de 200 m liber la Campionatul Național de Înot în bazin scurt, cu timpul 1:43.06.

Pe locul doi s-a clasat Mihai Gergely (CSM Cluj Napoca) – 1:46.58, iar pe locul trei a terminaat Vlad Ştefan Mihalache (ACS Aqua Sport Citius Bucureşti) – 1:49.08.