Doicaru, "dublă" pentru Callatis în victoria cu Gloria

323

Callatis Mangalia continuă seria meciurilor bune din returul Ligii a II-a. După victoria de la Tulcea, sâmbătă, formația antrenată de Mugurel Cornățeanu a bifat un nou succes, de această dată în fața "lanternei roșii" Gloria Buzău.
Dobrogenii au început foarte bine partida, reușind să deschidă scorul după numai 19 minute, prin căpitanul Doicaru. Iureșul a continuat la poarta buzoienilor, iar două minute mai târziu, Bardu a fost faultat în careu, penalty-ul acordat fiind transformat de același Doicaru.
2-0 a fost scorul la pauză, însă, la reluare, oaspeții au redus din diferență, în min. 65, gol marcat de Olteanu. Din fericire, Callatis a reușit să-și conserve avantajul până la final, iar acest 2-1 o propulsează până pe locul 8 în clasament, depășind chiar și pe FC Farul!
Pentru Mangalia, au jucat: Mitrea, Samson, Răvoiu, Damian, R. Miron, I. Florea, Cogali, Cojenel, Bardu, Sin, Doicaru (cpt.).