Două înfrângeri pentru voleibalistele de la CS Medgidia în turneul de la Blaj

147
Două înfrângeri pentru voleibalistele de la CS Medgidia în turneul de la Blaj - csmedgidiavolei2-1612716439.jpg

Echipa feminină de volei CS Medgidia a înregistrat două înfrângeri consecutive la turneul cu numărul 2 din Divizia A1 feminin, care a avut loc la Blaj.

Vineri, fetele antrenate de Florin Voinea şi Radu Began au fost învinse cu 1-3 de către Alba Blaj.

După ce au pierdut primul set cu 23-25, medgidiencele au revenit în parţialul al doilea şi s-au impus cu acelaşi scor.

Următoarele două seturi au fost câştigate de gazde cu 25-18 şi 25-15, astfel că echipa Medgidiei a fost nevoită să se recunoască învinsă.

Sâmbătă, CS Medgidia a jucat împotriva celor de la CS Rapid Bucureşti.

Formaţia din capitală şi-a trecut în cont primele două seturi, scor 25-23 şi 25-15, după care Medgidia a revenit pe tabelă şi a redus din diferenţă câştigând setul 3 cu 25-12.

Ultimul parţial a fost câştigat tot de „feroviare” cu 25-13.