Elena Zaharia, dublă medaliată cu aur la un turneu de tenis de masă, în Polonia

180
1
Elena Zaharia, dublă medaliată cu aur la un turneu de tenis de masă, în Polonia - tenismasajunioare2-1635087201.jpg

Elena Zaharia, Luciana Mitrofan, Ioana Sîngeorzan și Bianca Mei-Roșu sunt printre medaliatele turneului de tenis de masă WTT Youth Star Contender din Polonia. Junioarele au obținut cinci medalii, la fel ca juniorii români, care au concurat în primele două zile.

Constănţeanca Elena Zaharia se întoarce cu două medalii de aur, după ce a câștigat ambele probe de la U19, la simplu și la dublu, unde a jucat alături de Elizabet Abraamian, din Rusia.

Pe primul loc al podiumului s-a clasat și Bianca Mei-Roșu, alături de Annett Kaufmann, la dublu feminin U15. Sportiva din România a obținut și bronzul, la simplu feminin U15.

Perechea formată din Luciana Mitrofan și Ioana Sîngeorzan s-a clasat pe locul al treilea la dublu feminin U19, după ce în semifinale a fost eliminată de medaliatele cu aur, Elena Zaharia și Elizabet Abraamian.