Farul II a picat testul de la Călărași: 1-2 cu Dunărea

853
FC Farul II (Liga a III-a) a pierdut, scor 1-2 (1-0), partida de pregătire susținută, sâmbătă dimineață, la Călărași, în compania Dunării, unicul gol al constănțenilor fiind reușit de Sandu Ștefan, în min. 28. După o primă repriză bună, "marinarii" mici au fost egalați în min. 68, în urma unei greșeli de apărare, iar patru minute mai târziu, au primit și golul doi, din lovitură liberă de la 20 de metri.
Antrenorii Cristian Cămui și Sevastian Iovănescu au început meciul cu următorul 11: Dobre, Călin, Gospodin, Tudorache, Lăzărescu, Henry, Calagi, Larie, Iovănescu, Uche și S. Ștefan. În min. 20, Mansur i-a luat locul lui Henry, accidentat la gleznă, iar în repriza secundă, au mai intrat portarul Timur Isleam, Ștefănescu, Nițescu, Gombar și Iancu, un jucător venit în probe de la Craiova, dar care are șanse minime de a fi păstrat.
Farul II va disputa următorul meci amical sâmbătă, 1 august, de la ora 10, pe terenul secund, adversară fiindu-i Oil Terminal.