FC Viitorul, victorie (5-0) în amicalul cu FC Voluntari

187

Prim-divizionara FC Viitorul și liderul la zi al Seriei a II-a din Liga a III-a, FC Voluntari, au disputat, la Pipera, un meci de verificare. S-au jucat trei reprize a câte 40 de minute, scorul final fiind 5-0 (1-0, 4-0, 0-0) în favoarea Viitorului.
Pentru formația pregătită de Bogdan Vintilă, au marcat Cristian Gavra (3), Alexandru Lazăr și Ionuț Larie.
Sâmbătă, 25 ianuarie, FC Viitorul va susține cel de-al doilea meci test al anului, în compania echipei de Liga a III-a Inter Clinceni.
Pe 27 ianuarie, formația patronată de Gheorghe Hagi va pleca în Turcia, pentru un stagiu de pregătire, cartierul general urmând a fi la Hotelul Royal Holiday Palace, din Antalya (Lara). În acest stagiu, FC Viitorul va susține șase meciuri de verificare.