Fostul farist Ignat, testat de Viitorul în amicalul cu israelienii

1121
Viitorul Constanța a susținut, ieri, la Brașov, pe stadionul "Brașovia", al doilea meci amical al perioadei de pregătire montană, contra echipei israeliene de primă ligă Hapoel Bnei Sakhnin, clasată pe locul șapte în ediția trecută de campionat.

Partida i-a revenit lui Hapoel, cu 2-1, după ce Viitorul a condus cu 1-0 până în minutul 65, după golul lui Pantelie din minutul 13. Israelienii au egalat în minutul 65, iar peste două minute s-au desprins la 2-1, scor care s-a păstrat până la final.
Antrenorii Viitorului, Cătălin Anghel și Norbert Niță, au jucat ieri cu: repriza întâi: C. Popa - Păcuraru, I. Posteucă, Rusu, Evdochim - Cârstocea, Larie, Banoti - Cristocea, Pantelie, Chițu; repriza a doua: Vladimir - Militaru, Bubuleandră, Ignat, I. Călin - Dimcea, Benzar, Trandu - R. Lupu, Șt. Sandu, Pavăl.
Cu ocazia acestui amical, constănțenii au testat și doi jucători noi, ambii liberi de contract, portarul Vladimir (ultima oară a jucat la Pandurii Tg. Jiu) și fundașul Dan Ignat, care vine de la FC Farul.
Viitorul va susține al treilea meci (și ultimul) din cadrul primului stagiu de pregătire de vară vineri, 23 iulie, cu Petrolul Ploiești (Liga a II-a). Partida se va juca la ora 11, la Predeal sau Câmpina, pe drumul de întoarcere acasă al Viitorului, care, în aceeași zi, încheie cantonamentul de la Tărlungeni (județul Brașov).