Fotbal / CF Brăila - FC Viitorul, 0-0 la pauză, se joacă 10 la 10

237
La finalul primei reprize, partida CF Brăila - FC Viitorul, din cadrul șaisprezecimilor Cupei României, nu a înregistrat nici un gol.

În minutul 19, Ignat l-a faultat pe Rusu în careu, iar arbitrul a dictat penalti, sancționându-l pe fundaș cu cartonaș roșu. Ocazia de a deschide scorul a fost ratată de Cârstocea, care nu a reușit să înscrie de la punctul cu var.

După numai trei minute, Turcu primește și el cartonaș roșu, după ce l-a călcat pe Câmpeanu direct pe față.

Astfel, ambele echipe sunt în inferioritate numerică, și se joacă 10 la 10.

Iată echipele:

CF Brăila: Leu - Spiridon, Ignat, L. Ivan (cpt.), D. Sânmărtean - M. Voicu, Ochia, Pușcașu, Frunză - Bg. Rusu, Câmpeanu

Rezerve: Bunduc - Bosoi, D. Prodan, Ciocâlteu, Bălțoi, Visar, Pungă

Antrenor: Alin Pânzaru

Viitor: Buzbuchi - Bălașa, Puțanu, Țîru - Cârstocea, Herea, Benzar, L. Turcu - M. Albu, V. Rusu, Cristocea

Rezerve: Vâtcă - Vaștag, Gavra, Bejan, Târnovan, Vînă, Nikolov

Antrenor: Cătălin Anghel