134
Fotbal - CM 2014: Argentina - Elveția 1-0. Golul lui Di Maria îi trimite pe sud-americani în sferturi - argentinaelvetia-1404275713.jpg

Reprezentativa Argentinei s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale în urma victoriei de la Sao Paulo, scor 1-0, după prelungiri, din meciul cu selecționata Elveției, în optimile competiției.
Argentina a așteptat 118 minute golul care să o ducă în sferturile Campionatului Mondial de Fotbal. Angel Di Maria a fost omul meciului, acesta înscriind dintr-o pasă perfectă a lui Lionel Messi.

Argentina: Sergio Romero - Zabaleta, F. Fernandez, Garay, Rojo - Gago, Mascherano, Di Maria - Messi, Higuain, Lavezzi. Selectioner: Alejandro Sabella

Elvetia: Benaglio - Lichtsteiner, Djourou, Schaer, R. Rodriguez - Behrami, Inler - Xhaka, Shaqiri, Mehmedi - Drmic. Selectioner: Ottmar Hitzfeld

Arbitru: Jonas Eriksson (Suedia).