Fotbal- Liga I: CS Mioveni- Dinamo 2-1

160

CS Mioveni a învins-o dramatic pe Dinamo Bucureşti cu scorul de 2-1 (0-0), joi seara, pe teren propriu, în etapa a 20-a a Ligii I de fotbal, prin două goluri marcate în minutele adiţionale.

Dinamo a deschis scorul prin Deian Sorescu (62 - penalty), după un fault comis asupra lui de Ionuţ Balaur.

Potrivit Agerpres CS Mioveni a reuşit să întoarcă scorul în minutele adiţionale ale partidei, Moussa Sanoh (90+3 - penalty) egalând după ce portarul Plamen Iliev l-a lovit în figură la un duel aerian pe Bogdan Rusu, cel care a înscris ulterior golul victoriei (90+5), cu un voleu superb.

Meciul a fost întrerupt pentru câteva zeci de secunde în minutul 66, din cauza manifestărilor rasiste ale suporterilor dinamovişti la adresa lui Sanoh, cei trei arbitri reunindu-se pentru scurt timp la centrul terenului, înainte ca jocul să se reia.

Dinamo venea după o victorie, prima după o serie de 15 partide fără succes.

CS Mioveni venea după un egal şi două eşecuri.