Fotbal / Săgeata Năvodari - FC Botoșani, 2-1 scor final

190
Săgeata Năvodari a câștigat, astăzi, partida cu FC Botoșani, scor 2-1 (0-1), din etapa a XI-a a Ligii II, Seria I, după ce, până în min. 90, a fost condusă cu 1-0 de oaspeți.

FC Botoșani a rămas în minus cu un om după eliminarea lui Ursu (min. 6), pentru un fault în careu la Jianu. Vezan a executat penalty-ul dar portarul botoșănenilor, Stamatin a apărat.

Șapte minute mai târziu, Mbella a deschis scorul cu un șut plasat de la marginea careului.

Săgeata a egalat de abia în minutul 90, prin Diaby, care a trimis mingea cu capul în plasă, iar trei minute mai târziu, Mușuroia a adus victoria gazdelor, cu un șut de la 6-7 metri, după o lovitură liberă de pe partea dreaptă.

Etapa viitoare, Săgeata stă, urmând să mai joace pe 17 noiembrie, contra Rapid CFR Suceava, tot pe stadionul "Flacăra".