Săgeata a câștigat cu Otopeni și a urcat în clasament

246
Divizionara secundă Săgeata Năvodari a învins, ieri, pe stadionul "Flacăra", formația CS Otopeni, scor 2-0 (1-0), meci contând pentru etapa a IX-a a Ligii II, Seria I.

Elevii lui Aurel Șunda au deschis scorul încă din minutul 2 al primei reprize. Zaharia a reluat cu capul după centrarea lui Vezan, portarul a respins iar Sergiu Bar a venit din urmă și a deschis scorul. Oaspeții nu au reușit nici în a doua repriză să facă față năvodărenilor, iar Săgeata a înscris din nou (min. 78)! De această dată, succesul a aparținut lui Tigoianu, care i-a driblat tot în calea sa și a șutat pe lângă Bucuroiu direct în plasă. Săgeata Năvodari - CS Otopeni, scor final 2-0.

Iată formația folosită de Aurel Șunda: Viciu - Goșa, Sg. Bar, Mușuroia, Rusu (min. 69, Șicu) - B. Oprea, Apostol, Vezan (cpt.), R. Dumitru (min. 86, Muscă) - Jianu (min. 62, Tigoianu), Zaharia. Rezerve: Olteanu, Pecarov, Tudorache, Pleniceanu.

Iată și celelalte rezultate ale etapei a IX-a: ACS Buftea - Dunărea Galați 2-2 (Dumitrescu ‘8, Bîftoi ‘10 / Negoescu ‘62, S. Drăgan ‘81); Chindia - Rapid CFR Suceava 2-0 (Lozneanu ‘60, Băluță ‘68); CF Brăila - FC Botoșani se joacă astăzi, de la ora 15.00. Sportul Studențesc, Delta Tulcea și Unirea Slobozia au stat.

Sportul conduce clasamentul, cu 21 de puncte, urmat de Delta Tulcea, cu 15 puncte. Săgeata este pe 4, cu 14 puncte iar FC Farul pe 11, cu 6 puncte.

Etapa viitoare (sâmbătă, 27 octombrie, ora 11.00): CS Otopeni - Sportul Studențesc, Delta Tulcea Săgeata Năvodari, Rapid CFR Suceava - CSM Unirea Slobozia, Dunărea Galați - Chindia Târgoviște, FC Farul - ACS Buftea.